Yvonne Kwok – kolorowe wizje Holenderki

0 Komentarzy
20 Zdjęć
Czwartek, 15-11-2012

Nawiązuje do marionetek, pastele łączy z ćwiekami i neoprenem. Kto? Młoda holenderska projektantka Yvonne Kwok, o której w świecie mody wkrótce może się zrobić głośno. Dzięki kolekcji dyplomowej została finalistką London Graduate Fashion Week, a przede wszystkim dała wyraz temu, co w jej duszy gra: kultura punk, sprzeciw ograniczeniom w modzie i... marionetkom.

Pierwsze, co daje się zauważyć, to wszechobecność często spotykanych ostatnio we wszelkich kolekcjach pastelowych barw. Nie są one jednak wyrazem ślepego podążania za modą. W połączeniu z użytymi przez projektantkę tkaninami i ćwiekami wyglądają dość osobliwie. Modelki w jej strojach rzeczywiście przypominają lalki, ale tylko po to, by nawiązując do marionetek, dosadnie je wyśmiać.

Kolekcja dyplomowa Yvonne Kwok prezentuje się bardzo humorystycznie. Starannie dobrane kolory i materiały inspirowane są barwami narządów. Projektantka odwołuje się do napiętych strun symbolizujących ograniczenia. W strojach pokazuje, choćby dzięki tekturowym elementom, że tak efektowny końcowy wynik jej pracy jest skutkiem traktowania przez nią mody jak rzemiosło artystyczne.

A jak Wam podoba się kolekcja Yvonne? Założyłybyście te stroje czy być może stylizacje nie wydają się Wam odpowiednie? Więcej jej projektów na stronie dostępnej TU.

MM