LVMH przejmuje Loro Piana

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 11-07-2013

Bernard Arnault systematycznie powiększa swoją luksusową stajnię. Do imponującej listy marek szef LVMH dodał właśnie kolejną – Loro Piana

Za 2 miliardy euro francuski koncern LVMH kupił 80 procent akcji słynnej włoskiej marki, specjalisty od najwyższej jakości wełny i kaszmiru. W rękach braci Loro Piana zostało 20 procent udziałów. Tym razem przejęcie odbywało się w pokojowej atmosferze, obeszło się bez procesów i potajemnych transakcji.

Historia Loro Piana sięga początków XIX wieku. Dziś firma należy do światowej czołówki producentów wełny i jest synonimem wyjątkowej jakości, doskonałego rzemiosła oraz tradycji, którą pielęgnuje się od sześciu pokoleń. 

Obie strony z entuzjazmem wypowiadały się o transakcji. Panowie Sergio i Pier Luigi Loro Piana podkreślali, że Bernard Arnault już nie raz udowodnił jakim szacunkiem darzy tradycję i najwyższą jakość. Dołączenie do Grupy uważają za szansę rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu wartości i filozofii jakie reprezentuje marka oraz dziedzictwa jakie za nią stoi. 

Arnault z zadowoleniem powitał nowego członka swojego luksusowego imperium. Loro Piana dołączył do takich marek jak Louis Vuitton, Dior, Celine, Loewe, Kenzo, Givenchy, Marc Jacobs, Fendi i Berluti

To nie pierwsza tego typu transakcja na rynku luksusowej mody. W zeszłym roku szkocką firmę Berrie Knitwear specjalizującą się w produkcji kaszmiru kupił dom mody Chanel. W ręce największych rozgrywających w branży trafiają także uznane garbarnie. Producenci materiałów najwyższej jakości są podstawą działalności takich marek jak Chanel, Louis Vuitton czy Dior. Nic więc dziwnego, że dostawcy cennej wełny, szlachetnego kaszmiru czy egzotycznych skór są dziś łakomym i szalenie pożądanym kąskiem dla wielkich luksusowych koncernów, które dzięki nim są w stanie kontrolować całkowity proces ekskluzywnej produkcji. 

Przeczytaj również: LVMH potajemnie skupuje akcje Hermes oraz LVMH przejmuje Bulgari.

AW

LVMH przejmuje Loro Piana

Loro Piana

  • LVMH przejmuje Loro Piana
  • LVMH przejmuje Loro Piana
  • LVMH przejmuje Loro Piana
  • LVMH przejmuje Loro Piana