Kering powiększa luksusowe imperium

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 01-04-2013

Szef grupy PPR, Francois-Henri Pinault ogłosił niedawno zmianę nazwy firmy na Kering. Zmiany nie są wyłącznie kosmetyczne i nie dotyczą jedynie nazwy. Z nowym logo wiążą się nowe cele i charakter firmy, która chce umocnić swoją i tak silną pozycję na rynku dóbr luksusowych. Plan obejmuje pozbycie się spółek, które nie wpisują się w ekskluzywny profil i gromadzenie marek (ostatnio Christopher Kane i Pomellato), które luksusowe portfolio uzupełnią.

Pinault ze sfery planów szybko przeszedł do czynów i systematycznie rozbudowuje swoje imponujące imperium. Na liście ostatnich inwestycji Kering znalazła się jedna z największych na świecie, położona w Normandii garbarnia France Croco, która specjalizuje się w skórach krokodyli. Oficjalny komunikat dotyczący przejęcia nie podaje kwoty jaką Pianult zapłacił za garbarnię. Wiadomo natomiast, że na zakupie się nie skończy. Kering zamierza zainwestować w nowy nabytek, by zwiększyć produkcję cennych i pożądanych przez miłośników luksusu skór. Garbarnia – obok marek wchodzących w skład Kering, czyli między innymi Gucci, Alexander McQueen i Bottega Veneta - nadal będzie zaopatrywać swoich dotychczasowych klientów.

Zakup ma na celu zintegrować cały proces wytwarzania produktów, a zatem w pełni kontrolować jakość oferty, co w przypadku wyrobów ze skóry ma dla firmy kluczowe znaczenie. Do Kering należy już znana garbarnia Caravel, także specjalizująca się w cennych skórach najwyższej jakości.

Francois-Henri Pinault nie jest pierwszym, który rozgląda się za dostępnymi na rynku producentami cennych materiałów. Lider w branży Bernard Arnault, szef LVMH przejął w 2011 roku Heng Long, jedną z najważniejszych na świecie garbarni skór krokodylich w Singapurze. Na początku tego roku podobnego zakupu dokonał dom mody Hermes, wchodząc w posiadanie znanej garbarni w Dolinie Rodanu.

AW

Kering powiększa luksusowe imperium

Francois-Henri Pinault kupił jedną z największych na świecie garbarni France Croco, która specjalizuje się w skórach krokodyli.

  • Kering powiększa luksusowe imperium
  • Kering powiększa luksusowe imperium
  • Kering powiększa luksusowe imperium
  • Kering powiększa luksusowe imperium