10 najlepszych szkół biznesu na świecie

10 Komentarzy
1 Zdjęcie
Czwartek, 08-04-2010

10 najlepszych szkół biznesu na świecie

Portal poświęcony informacjom i analizom ekonomicznym, The Business Insider, opracował listę najlepszych szkół biznesu, prowadzących najbardziej prestiżowe programy MBA.

Inaczej niż wiele innych rankingów, lista The Business Insider została skompilowana nie tylko pod kątem standardów akademickich oraz zarobków absolwentów, ale także rozpoznawalności marki oraz kontaktów, jakie dane szkoła pozwala nawiązać.

Biorąc pod uwagę te kryteria, analitycy The Business Insider uznali za najlepszą szkołę biznesu Harvard Business School. Ukończenie Harvard Business School w największym stopniu ułatwia poznanie właściwych osób, zaś marka Harvard wywiera najlepsze wrażenie na pracodawcach.

W pierwszej dziesiątce dominują uczelnie amerykańskie, choć znalazły się na niej także 2 uniwersytety zachodnioeuropejskie.

10 najlepszych szkół biznesu:
1. Harvard Business School
2. Stanford Graduate School of Business
3. University of Pennsylvania
4. Massachusetts Institute of Technology (MIT)
5. University of Chicago
6. Columbia Business School
7. Northwestern University
8. INSEAD (Institut Européen d'Administration des Affaires)  
9. Dartmouth College
10. London School of Economics

Polski MBA Portal podał w marcu 2010, że w Polsce liczba chętnych na studia MBA zmniejszyła się w zeszłym roku o około 10%.

Źródło: The Business Insider, MBA Portal

http://www.businessinsider.com/the-worlds-best-business-schools-2010-3

http://www.mbaportal.pl/

fot. Rose Lincoln

AT

 • Czw., 08-04-2010 gość
  absolutna dominacja USA w tym rankingu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  "Polski MBA Portal podał w marcu 2010, że w Polsce liczba chętnych na studia MBA zmniejszyła się w zeszłym roku o około 10%."

  Bo tam kierować powinni pracodawcy, mało kogo stać aby samemu podjąć te studia. A tak na prawdę to jeśli firma cię wyśle na MBA to po skończeniu i tak ją opuścisz dla lepszej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  widze, ze najlepszej z tych wszystkich szkół nie podali, umknęło im chyba ;)
  To Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University w Nowym Sączu! ;-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 MdC
  Ale za to najlepsi neurobiolodzy są z MIT:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gosc
  gość (Czwartek, 08-04-2010) napisał:  widze, ze najlepszej z tych wszystkich szkół nie podali, umknęło im chyba ;)To Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University w Nowym Sączu! ;-)


  chyba ktos tu ma kompleks.. boli, ze prywatna Uczelnia zostawila w tyle panstwowe... WSB-NLU od poczatku byla i nadal jest najlepsza szkola biznesu w Polsce, co potwierdzaja min. coroczne rankingi. Wsrod absolwentow WSB-NLU sa tacy, ktorym udalo sie kontynuowac nauke MBA np. na uniwerytecie Stanford co jest sporym osiagnieciem i potwierdza tylko wysoki poziom nauczania na studiach licencjackich i magsterskich.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  a gdzie Uniwersytet Kozminskiego? ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  10. London School of Economics uahahhahaha, no sie usmialem.... mam znajomego co studiuje wlasnie tam i w porownaniu co ja musze na uczelni robic ( Holandia) to oni maja wakacje caly czas i praktycznie zero nauki ;/ gdze tu sprawiedliwosc? ;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  Najwyższy poziom kształcenia ma Northwestern University. Wie to każdy biznesmen w Stanach. Najłatwiej pracę na Wall Street dostać po NYU. Sami znajomi i studenckie praktyki. Nouriel Roubini to tam właśnie wykłada. Harvard to prestiż i wielkie pieniądze. Trudno się dziwić, że ma prestiż.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  najlepszy jest uniwerek mikolaja kopernika w Toruniu :D mozna chlać cale dnie i jakas kaska zawsze bedzie to jest dopiero biznes:D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 08-04-2010 gość
  gość (Czwartek, 08-04-2010) napisał:  "Polski MBA Portal podał w marcu 2010, że w Polsce liczba chętnych na studia MBA zmniejszyła się w zeszłym roku o około 10%."Bo tam kierować powinni pracodawcy, mało kogo stać aby samemu podjąć te studia. A tak na prawdę to jeśli firma cię wyśle na MBA to po skończeniu i tak ją opuścisz dla lepszej.


  Pracodawcy wysyłając pracownika na studia MBA najczęściej wymagają podpisania aneksu do umowy uniemozliwiającego odejście z firmy przed upływem określonego czasu, w przeciwnym wypadku delikwent jest zobligowany do zwrócenia kosztów.
  Odpowiedz Zgłoś