Zakaz sprzedaży futer w West Hollywood

31 Komentarzy
2 Zdjęcia
Środa, 30-11-2011

W stanie Kalifornia, w mieście West Hollywood wprowadzono zakaz sprzedaży futer naturalnych. To pierwszy tego rodzaju zakaz w USA i ogromne zwycięstwo obrońców praw zwierząt, którzy o takie zapisy prawa walczą od dawna. 

West Hollywood znane jest z przyjaznego zwierzętom prawa. Nie wolno tu wykonywać zabiegu usuwania kotom pazurów, a zwierzęta domowe oficjalnie nazywane są „towarzyszami”, podczas gdy ich właściciele to „opiekunowie”.

Nie zabrakło głosów przeciwko ustawie. Przegrani w głosowaniu prorokują ogromne straty finansowe na jakie skazuje się sprzedawców eleganckich ubrań i dodatków.

AW

 • Śr., 30-11-2011 Gość
  wreszcie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 Sylcia
  bardzo dobrze ;
  nic nie stracą , niech się skupią na zrobieniu ładnych sztucznych futer i juz
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 obyty
  A na buty,torebki,rękawiczki, paski itp.ze skóry nie ma zakazu? To nie ze zwierząt?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 nina
  bardzo dobrze. Fakt buty, paski i rękawiczki są ze skóry, ale jakimś usprawiedliwieniem jest, że zwierzątko mordujemy bo potrzebujemy mięsa a skórę wykorzystamy na ubrania. Futra niestety z hodowli dla zaspokojenia naszej próżności.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 jurek
  to pojada do east hollywood kupic.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 Agi
  straszny jest ten zakaz !!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 Kocik
  obyty (Śr., 30-11-2011) napisał:

  A na buty,torebki,rękawiczki, paski itp.ze skóry nie ma zakazu? To nie ze zwierząt?  Dokładnie! Może jeszcze wprowadzą zakaz jedzenia zwierzaków... ech.... głupi ludzie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 Futra naturalne tak!
  Idiotyczny przepis... Ci co mówią, że właściciele nie stracą są debilami, bo większość sklepów tego rodzaju posiadała w asortymencie naturalne futra, skóry itp. wprowadzając ten zakaz automatycznie zmusili przedsiębiorców do przebranżowienia się lub zamknięcia działalności. Poza tym "ekologiczne" futra są bardziej szkodliwe dla środowiska i wyrządzają większe szkody w środowisku od naturalnych, bo czymże jest kilka zwierzątek w porównaniu do zdrowia ludzi...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 Gość
  nina (Śr., 30-11-2011) napisał:

  ... Fakt buty, paski i rękawiczki są ze skóry, ale jakimś usprawiedliwieniem jest, że zwierzątko mordujemy bo potrzebujemy mięsa a skórę wykorzystamy na ubrania. Futra niestety z hodowli dla zaspokojenia naszej próżności.


  Futro nosi się żeby chronić przed zimnem, są takim samym wyrobem jak mięsa czy skóry o których wspominasz. Ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy nimi i jestem za sprzedażą i promowaniem naturalnych
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 30-11-2011 Futra naturalne tak!
  Dla tych co mogą nie załapać to wytłumaczę, z tym zdrowiem chodziło mi o to, że futro chroni przed zimnem, a bez tego można się przeziębić i rozchorować.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4