W Hollywood panuje moda na naturalną urodę

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Sobota, 01-05-2010

W Hollywood panuje moda na naturalną urodę

Popularność chirurgii plastycznej w USA, szczególnie wśród osób związanych z  przemysłem rozrywkowym, w ostatnich latach  rosła z każdym rokiem. Jednak są już oznaki, że trend się odwraca: coraz więcej producentów filmowych prosi specjalistów od doboru obsady o zatrudnianie aktorów wyglądających naturalnie. To samo dotyczy prezenterów telewizyjnych.

Szefowie Fox Broadcasting szukają nowych talentów w Wielkiej Brytanii i Australii, gdyż zgłaszający się na castingi mieszkańcy Los Angeles wyglądają nienaturalnie i są do siebie zbyt podobni. Agenci reprezentujący aktorów i aktorki proszą swoich klientów i klientki o to, by nie poddawali się drastycznym operacjom, np. powiększaniu piersi. Wytwórnia Walt Disney zakazała zatrudniania statystek o sztucznie powiększonym biuście w najnowszym filmie z cyklu Piraci z Karaibów.

Główne przyczyny mody na bardziej naturalny wygląd to nowe technologie, takie jak duże telewizory HD (high definition), które bezlitośnie obnażają wszelkie ślady po operacjach oraz nienaturalny kształt biustu; oraz to, że botoks sprawia, iż aktorzy nie mogą wyrazić mimiką emocji, jakich wymaga od nich scenariusz. Uwadze producentów nie umknął też fakt, że filmy z gwiazdami, które starzeją się bez ingerencji chirurga, takimi jak Meryl Streep czy Helen Mirren, są przebojami wśród publiczności, szczególnie kobiecej części. Drobne poprawki, które nie są zauważalne na pierwszy rzut oka, są nadal dopuszczalne, ale w Hollywood naturalna uroda jest znowu w cenie.

Źródło: New York Times

Fot. Capital Pictures / Forum

AT

 • Sob., 01-05-2010 Etalier Versace
  Ha. I prawidłowo ^^ Pozostaje tylko zakazanie photoshopa i jesteśmy w domu ^^
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 01-05-2010 gość
  prostota jest piekna.....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 02-05-2010 gość
  Pani Helen M. to prawdziwa dama.
  Odpowiedz Zgłoś