Społeczna odpowiedzialność biznesu w Chinach

4 Komentarze
1 Zdjęcie
Niedziela, 25-07-2010

Społeczna odpowiedzialność biznesu w Chinach

Luksusowe marki podbijają Chiny. Rynek Państwa Środka rośnie w siłę i przyciąga zwłaszcza europejskich gigantów (badania pokazują, że wśród 15 najpopularniejszych marek w Chinach, 14 jest z Europy).

Nic więc dziwnego, że chińskich konsumentów analizuje się na wszelkie możliwe sposoby. Ciekawe wyniki dały badania przeprowadzone niedawno przez dwie firmy na 1 100 osobach kupujących dobra luksusowe. Okazuje się, że duży wpływ na kupujących (zwłaszcza tych wykształconych i z wysokimi dochodami) ma społeczna odpowiedzialność biznesu.

Wszystko zaczęło się od trzęsienia ziemi w Sichuan, które miało miejsce dwa lata temu. Lokalne firmy błyskawicznie wsparły ofiary katastrofy. Marki międzynarodowe do sprawy podeszły z nieco większym dystansem. Na liście mocno krytykowanych i wyzywanych od skąpców znalazły się między innymi Louis Vuitton i Nokia. Od tamtej pory zamożnych i chętnie wydających swoje pieniądze Chińczyków dość mocno interesuje jak społecznie działają marki, których produkty kupują. Oprócz ciekawych i modnych rzeczy, renomy, którą w reklamach prasowych, internetowych i telewizyjnych chwalą się firmy oraz proponowanej jakości, liczy się społeczna odpowiedzialność marki, zwłaszcza tej, postrzeganej jako luksusowa. 

Zdjęcie: Forum

AW

 • Niedz., 25-07-2010 gość
  polecam serwis wyselekcjonowanych ofert turystycznych
  www.netholidays.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 Zakupoholiczka
  A mnie ciekawi jak długo Chiny będą utrzymywać obecny wzrost gospodarczy. Już teraz zaczynają się głosy o płący minimalnej. Prawda jest taka, że jeśli coś takiego zostanie wprowadzone, to nici z "taniej siły roboczej Made In China", a wszystkie adidasy, LV i wszyscy co obecnie tam produkują i dają kasę - uciekną gdzie indziej.. Np Afryka - tam dopiero będzie tanio...

  Głosujcie na wpisy Zakupoholiczki na BuySmart.pl!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  i piękna polska modelka na plakacie lv :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 29-03-2013 Gość
  polecam sklep www.b-luxury.pl
  Posiadają luksusowe marki naprawdę w rozsądnych cenach !
  Odpowiedz Zgłoś