Pierwsza galeria sztuki w przestworzach

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Niedziela, 03-02-2013

Wyjść naprzeciw klientom z grubym portfelem czy pasażerom chcącym podróżować często i tanio? Międzynarodowe linie lotnicze wahają się między luksusowymi usługami a rezygnacją z pierwszej klasy na rzecz większej przestrzeni dla klasy ekonomicznej. Linia Virgin Atlantic wybrała pierwszą opcję – postanowiła urozmaicić loty pierwszą klasą i to w całkiem nowy sposób.

W lutym w samolotach kursujących między Nowym Jorkiem a Londynem działać będzie galeria prac Bena Eine'a. Jego sztuce będzie można się nie tylko przyjrzeć, ale także (na zasadach sklepu wolnocłowego) ją kupić. Richard Branson (zobaczcie też: miliarder chce legalizacji narkotyków), założyciel i prezes Virgin Group, osobiście jest wielkim fanem londyńskiego artysty.

Ben Eine działa głównie w stolicy Wielkiej Brytanii, ale tworzy też w innych europejskich miastach. Artysta słynie z kolorowych liter, którymi zdobi sklepowe rolety i drzwi. Popis swoich umiejętności dał m.in. przy ulicy Middlesex, znajdującej się niedaleko dworca Liverpool Street w Londynie. Szare, mało estetyczne rolety zamienił w kolorowy alfabet.

Galeria na pokładzie samolotu Virgin Atlantic będzie pierwszą latającą w ogóle. Pasażerowie będą mogli w niej obejrzeć prezentację procesu powstawania poszczególnych dzieł znajdujących się w sprzedaży. Prace będą dostępne w salonach trzech portów lotniczych: Heathrow w Londynie, JFK w Nowym Jorku oraz Newark-Liberty. Zainteresowani do wyboru będą mieli obrazy w przedziale cenowym od 2,5 do 15 tys. funtów.

Projekt pokazuje, że sztuka uliczna( zobacz też: Sztuka uliczna w cenie) cieszy się coraz większym uznaniem. Ben Eine jest dopiero pierwszym artystą, z którym Virgin Atlantic nawiązało współpracę. Nazwiska kolejnych twórców nie są znane, ale poprzeczka już teraz postawiona jest wysoko. Oby Richard Branson nie trzymał nikogo długo w niepewności i szybko zdradził, czyje prace pojawią się w drugiej kolejności.

MM

Pierwsza galeria sztuki w przestworzach

Prace Bena Eine'a w pierwszej klasie Virgin Atlantic

  • Pierwsza galeria sztuki w przestworzach
  • Pierwsza galeria sztuki w przestworzach
  • Pierwsza galeria sztuki w przestworzach
  • Pierwsza galeria sztuki w przestworzach