Nowy trend w chirurgii estetycznej: operacje ramion

5 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 09-05-2013

Brachioplastyka, czyli plastyka okolic ramion, bije rekordy popularności. W ciągu ostatniej dekady częstotliwość wykonywania operacji ramion wzrosła w USA o przeszło 4 tys. procent. W 2000 roku przeprowadzono około 300 zabiegów, natomiast w minionym – ponad 15 tys. To czyni  brachioplastykę najszybciej rozwijającą się odmianą chirurgii plastycznej – poinformowało ostatnio Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych.

Choć w przypadku botoksu czy korekty nosa o wskazanie powodów popularności nie jest trudno, w przypadku brachioplastyki bezpośredniej przyczyny wzrostu zainteresowania nie podano. Przypuszcza się, że swój udział ma w nim moda na bluzki i sukienki bez rękawów. Wspomina się także o dążeniu do ideału, z którym utożsamiane są ramiona Jennifer Aniston i Michelle Obamy. Najprawdopodobniej jednak chęć zoperowania ramion wynika z dramatycznie szybkiej utraty wagi i wynikającego z niej zwiotczenia skóry.

Operacja, wykonywana głównie u osób po dużej utracie masy bądź walczących z efektami starzenia się organizmu, polega na nacięciu skóry i jej uniesieniu oraz usunięciu jej nadmiaru. Często połączona jest ona z liposukcją, czyli odsysaniem tłuszczu. W niektórych przypadkach liposukcja jest wystarczająca. Taka metoda plastyki ramion jest z pewnością bezpieczniejsza. Brachioplastyka, jako zabieg wykonywany najczęściej w znieczuleniu ogólnym, wiąże się z ryzykiem wystąpienia komplikacji.

Efektem zabiegu brachioplastyki jest jednak nie tylko lepszy wygląd ramion, ale także biegnąca od pachy do łokcia blizna. Lifting ramion kosztuje od 7 tys. wzwyż, w USA cena waha się między 6 a 8 tys. dolarów.

Czytaj też: Wybory miss niczym konkurs klonów? 
Czytaj też: Nieudane operacje plastyczne. Winni chirurdzy czy pacjenci?
Czytaj też: Królewski nos Kate Middleton hitem chirurgii

MM

Nowy trend w chirurgii estetycznej: operacje ramion

Brachioplastyka, czyli plastyka okolic ramion, bije rekordy popularności

 • Nowy trend w chirurgii estetycznej: operacje ramion
 • Nowy trend w chirurgii estetycznej: operacje ramion
 • Nowy trend w chirurgii estetycznej: operacje ramion
 • Nowy trend w chirurgii estetycznej: operacje ramion
 • Czw., 09-05-2013 jartooo
  U niektórych kobiet ta część ciała wygląda wyjątkowo niekorzystnie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-05-2013 zizazu
  Jak się nie ćwiczy to tak się ma!!!! Umiarkowany wysiłek fizyczny jest korzystny dla zdrowia .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-05-2013 zizazu
  " . Najprawdopodobniej jednak chęć zoperowania ramion wynika z dramatycznie szybkiej utraty wagi i wynikającego z niej zwiotczenia skóry" MUSIAŁA TO BYĆ utrata kilkudziesięciu kilogramów/np 30-40kg/ żeby skóra aż tak wisiała !!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-05-2013 Gość
  Wystarczy zdrowe żywienie i ćwiczenia!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-05-2013 Gość
  Chyba tylko siksy komentują... wiek i ponadanorektyczna waga robią swoje, "umiarkowane" ćwiczenia w pewnym wieku nie pomagają. Młodość nie wieczność :)
  Odpowiedz Zgłoś