Nowy trend: SPA na farmie

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 02-09-2013

Cytrusy i zioła z własnego ogrodu? Czemu nie. Takim tokiem rozumowania kierują się już nie tylko restauratorzy stawiający na świeżość i naturalność, ale także pracownicy gabinetów SPA. Za oceanem coraz większą siłę przyciągania mają kurorty z własnymi ogrodami. Dzieje się tak ze względu na zabiegi z wykorzystaniem świeżych ziół i kwiatów, o które w miejskich gabinetach odnowy biologicznej raczej ciężko.

Branża uzdrowiskowa w rozkwicie. Usługami SPA interesują się już nie tylko zamożni turyści, zwłaszcza, że coraz więcej mają one wspólnego ze zdrowiem. W gabinetach odnowy biologicznej korzysta się z lokalnych zasobów, co sprzyja odwiedzaniu tych kurortów, które mogą poszczycić się unikalnymi zabiegami i własnymi recepturami maseczek do twarzy i ciała. Istnieją duże szanse, że na wakacjach na Kostaryce czy w Meksyku zażyjemy innych zabiegów niż w Europie.

Na świeże zioła i kwiaty postawiło kilka amerykańskich ośrodków. Kurort Omni Mount Washington w Górach Białych wyszedł do klientów z propozycją własnego wyboru ziół, które wykorzystane zostaną w gabinecie. Zainteresowani za 175 dolarów mogą wziąć udział w spacerze po ogrodzie. Tam o właściwościach poszczególnych roślin opowiada przewodnik. Pozwala to klientom na samodzielny, dostosowany do własnych potrzeb dobór ziół i kwiatów.

W Elkhart Lake (Wisconsin) maseczki na twarz i ciało wykonywane są z kwiatów lipy oraz miodu. W połączeniu z masażem stanowią bazę uspokajających, relaksujących zabiegów. Travaasa Austin w Teksasie oferuje z kolei zabiegi dla mężczyzn. Drzewo sandałowe, gorzka pomarańcza oraz cytryna dzięki olejkom eterycznym wykorzystywane są w zabiegach relaksujących i wzmacniających.

Kurort Grand Velas Riviera Maya w Meksyku kusi gości masażem Majów, czyli rozciągającym, w którym główną rolę odgrywają cytryna i specjalne szale, używane przez meksykańskie kobiety m.in. do przenoszenia dziecka.

Owoce cytrusowe obok ziół są właśnie jednymi z najczęściej wykorzystywanych w gabinetach SPA. Warto pamiętać o tym przygotowując własne maseczki. Jeśli peelingi i odżywcze maseczki wolimy pozostawić specjalistom, warto przyjrzeć się ofercie najlepszych hoteli SPA w Polsce.

MM

Nowy trend: SPA na farmie

Coraz większą siłę przyciągania mają kurorty posiadające własne ogrody

 • Nowy trend: SPA na farmie
 • Nowy trend: SPA na farmie
 • Nowy trend: SPA na farmie
 • Nowy trend: SPA na farmie
 • Niedz., 29-09-2013 gnu
  "Nigdy nie jesteśmy tak biedni,
  aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu."

  Pozdrawiamy pomagamy.dbv.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 29-09-2013 Gość
  "Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu." Pozdrawiamy pomagamy.dbv.pl
  Odpowiedz Zgłoś