Nowa Corsa dla aktywnych

Tagi: samochody, Opel
4 Komentarze
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 03-07-2006

Nowa Corsa dla aktywnych

Nowy Opel Corsa zadebiutuje pod koniec lipca podczas salonu British International Motor Show w Londynie.

Corsa w wersji trzydrzwiowej nawiązuje stylem do sportowych coupe, ale w wersji pięciodrzwiowej ma być, jak zapewniają producenci, doskonałym samochodem rodzinnym. W obu wersjach samochód ma być przestronny i dobrze się prowadzić.

Nareszcie wnętrze niemieckiego samochodu przestało być nudne. Ciekawostką jest zintegrowany system mocowania FlexFix. Wyciagana spod tylnego zderzaka szuflada może być wykorzystana do przewiezienia dwóch rowerów. Bardzo doceniam takie rozwiązania, bo po ostatnim urlopie z rowerami na tylnym bagażniku pozostał mi odkształcony tyny zderzak.

Nowa Corsa dla aktywnych

W nowej Corsie do wyboru będą trzy silniki benzynowe i dwa wysokoprężne turbo z systemem wtrysku bezpośredniego o pojemności skokowej od 1,0 do 1,4 litra i mocy od 60 do 90 KM. Wkrótce dostępny będzie nowy także silnik wysokoprężny 1.7 CDTI o mocy 125 KM. Do tego pięcio- lub sześciobiegowa, ręczna skrzynia biegów; przekładnia Easytronic lub automatyczna, dostępne jako opcja. Samochód dostępny będzie w Polsce od października – szkoda, że tak późno, bo to znaczy, że wypadu z rowerami w tym sezonie nici.

Nowa Corsa dla aktywnychNowa Corsa dla aktywnych

www.opel.pl

MW