Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Sobota, 31-08-2013

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca. Co prawda lotniska i plaże jeszcze nie pustoszeją, ale w biurach podróży zaczynają się pustki. Nadszedł więc czas na małe podsumowania.

Podczas Virtuoso Travel Week w Las Vegas przedstawiono siedem najważniejszych trendów podróżniczych. Wśród turystów nie przyjęły się ani trendy ekologiczne, ani wycieczki typu miasta oczami bezdomnych czy wakacje w strefie wojny , o których pisaliśmy na początku roku.

Jak się okazuje, turyści szczególnie zainteresowani są zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Dlatego pożądaniem cieszą się te kurorty, które poza hotelem oferują także SPA. Wakacje coraz częściej przypominają turnusy rehabilitacyjne, tyle, że standardowe zabiegi zastępują wizyty w ekskluzywnych salonach odnowy biologicznej. Poza usługami wellness turystów przyciągają także miejsca, w których odkrywać i rozwijać mogą swoje pasje oraz zainteresowania.

Kolejny trend z pewnością nie cieszy właścicieli hoteli. Turyści z luksusowymi noclegami utożsamiają już nie znane sieci hoteli, a prywatne wille, które mogą wynająć w całości. Korzystają na tym oczywiście liczne kluby i witryny, które ułatwiają wakacyjny wynajem takich nieruchomości. Podróżujący są bardziej wymagający także względem zaspokajania ich potrzeb żywnościowych. Żądają nie tylko tego, by kuchnia była dostosowana do ich preferencji, ale i alergii pokarmowych.

Poza luksusowymi warunkami dla podróżujących po świecie istotna jest również autentyczność. Oznacza ona, że pobyt w miejscu docelowym nie ogranicza się do korzystania z oferty hotelu, ale także z tego, co proponują miejscowe ośrodki kulturalne. Na topie są odwiedziny w miejscach lubianych przez artystów czy wreszcie niezapomniane wydarzenia kulturalne. Istotne jest również przebywanie bliżej miejscowych mieszkańców, co dotyczy zarówno kuchni, jak i miejsc noclegowych.

Ostatnim z trendów są podróże do krajów, które warto odwiedzić ze względu na zbliżające się w nich wydarzenia. Tu za przykład podawana jest Brazylia, w której w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

MM

Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej

Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej. Brazylia

 • Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej
 • Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej
 • Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej
 • Najpopularniejsze trendy w turystyce luksusowej
 • Niedz., 15-09-2013 sfd
  Jeśli chcecie odczytać wiadomości znajomego z FB to zobaczcie sobie tą aplikację:
  Skopiuj w okno przeglądarki: daa.pl/4wyr :D POLECAM :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-09-2013 martamam
  Tylko, że kierunki opisane na http://www.turysci.net.pl/ sugerują coś innego ;-)
  Odpowiedz Zgłoś