Najgorszy Czarny Piątek USA

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 14-12-2009

Najgorszy Czarny Piątek USA

W USA odnotowano ostatnio, że zyski z tradycyjnych weekendowych wyprzedaży po Święcie Dziękczynienia były wyjątkowo słabe, wręcz najgorsze od 40 lat. Konsumenci wydali znacznie mniej pieniędzy, co oddala nadzieję na poprawę gospodarki w 2010 roku.

Ludzie nie wydawali pieniędzy z rozmachem, jak to zwykle bywa w dniu szalonych wyprzedaży, lecz skupili się wyłącznie na kupowaniu rzeczy im niezbędnych. Niskie zyski z Czarnego Piątku bardzo źle wróżą nadchodzącemu sezonowi świątecznemu. Między sprzedawcami a konsumentami zaczyna toczyć się gra. Ludzie liczą, że właściciele sklepów tuż przed Bożym Narodzeniem znacznie obniżą ceny towarów. Jeśli tak się stanie i klienci zrobią większe zakupy, to z drugiej strony ograniczone zyski sprzedawców nie przysłużą się wzrostowi ekonomicznemu.

Amerykanów przed robieniem większych zakupów powstrzymuje ewentualne zagrożenie utraty pracy, biorąc pod uwagę, że bezrobocie w listopadzie przekroczyło tam 10 %. Ludzie boją się zadłużeń, od kiedy banki zwiększyły odsetki na kartach kredytowych. W całej tej sprawie wątkiem optymistycznym jest sprzedaż online, która w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła o 30%.
Źródło: CNN Money

Fot. SXC. hu

MWW

 • Pn., 14-12-2009 gość
  w tym roku wydaję pieniądze znacznie ostrożniej. Przed moją firmą najtrudniejszy okres: styczeń, luty. Wolę dmuchać na zimne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-12-2009 gość
  taa jasne byłam o 10 rano i parkingi pełne samochodów wielki mi kryzys.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-12-2009 gość
  i nie dziwie się
  jakby Ci brakowało kasy - pamiętaj zapisz się do Oriflame :) ( jak chcesz moge Cie sponsorować tylko napisz na gg 6994013 )
  nie pozwólmy aby kryzys ekonomiczny rósł :))
  Odpowiedz Zgłoś