Milionerzy wolą wakacje i majsterkowanie

3 Komentarze
10 Zdjęć
Środa, 12-09-2012

Milionerzy i miliarderzy są już najwyraźniej znudzeni kupowaniem i posiadaniem przedmiotów.  Nie bawi ich już wydawanie pieniędzy na jachty, samochody czy nieruchomości. Teraz wolą zainwestować we wspomnienia z podróży i remont oraz aranżacje domów.

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Spectrem Group. Po przeanalizowaniu zebranych danych okazało się, że osoby posiadające majątek powyżej 25 mln dolarów wydają więcej na
wakacje i renowacje nieruchomości niż na ubrania, samochody i biżuterię. Ponad połowa bogaczy przeznacza w ciągu roku minimum 25 tys. dolarów na podróże a co trzeci wydaje tyle na podstawowe prace remontowe. 58 proc. za ok. 10 tys. dolarów kupuje biżuterię, 44 proc. auta a 53 proc. przeznacza tyle na odzież. Ludzie, którzy wydają pieniądze na naprawdę ekstrawaganckie zachcianki, w szczególności przedmioty i gadżety, są w mniejszości.

W porównaniu z danymi z 2005 i 2007 roku milionerzy inwestują też chętniej w rozrywkę oraz sztukę. Przeżycia i emocje związane z doświadczaniem, przeżywaniem chwil są dla nich ważniejsze niż przedmioty.

EM

 • Śr., 12-09-2012 Emma
  Mam podobnie,wole przeżyc piękne chwile niz wydać kase na zbędne gadzety.. Pozdro.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-09-2012 Pompa
  Te tysiące na bizuterię intrygujące ,ile można miec swiecidełek.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-09-2012 karla
  droga bizuteria nigdy nie traci na wartosci to tez dobra inwestycja :-)
  Odpowiedz Zgłoś