Luksusowy jacht zamiast garażu

3 Komentarze
9 Zdjęć
Środa, 12-12-2012

Jacht to standard wśród milionerów. Teraz jednak ''zwykły'' statek, który służy do pływania i imprez już im nie wystarcza. Nowym trendem wśród bogaczy jest posiadanie takiej łodzi, na której pomieszczą się ich wszystkie zabawki: śmigłowce, motorówki, łodzie podwodne. W ten sposób mają swój własny, pływający garaż. Takie jachty nazywają się support jachts.

Niedawno firma Amels wypuściła na rynek Rolls Royca w swojej kategorii.  SEA AXE 6711 ma 220 metrów długości i z powodzeniem można na jego pokładzie przechować łodzie, motorówki, cały sprzęt do nurkowania, narty wodne, skutery i inne niezbędne rzeczy. Do tej pory firma sprzedała dwa takie modele, ale podobno zainteresowanie jest duże.

Zaletą support yachts jest duża szybkość i ogromna przestrzeń. Nie trzeba jednak wykorzystywać dodatkowego miejsca na wspomniany wcześniej garaż. Tym bardziej, że np. taki helikopter może być naprawdę problematyczny. Kiedy ląduje na pokładzie wszyscy pasażerowie muszą schować się do środka, zabrać sprzęty i zastosować się do wymogów bezpieczeństwa. Z kolei przechowywanie motorówki wiąż się z zamontowaniem specjalnego dźwigu, który będzie ją osadzał na wodzie.

Jeśli uznamy, że motorówki czy śmigłowiec nam się znudziły, możemy rozbudować statek o kolejne jacuzzi, sypialnie czy bar na pokładzie. Rozwiązanie zawsze się znajdzie.

EM