Jak wybrać dobrego chirurga plastycznego – 10 kroków

10 Komentarzy
6 Zdjęć
Wtorek, 24-07-2012

Ze względu na korzystny stosunek cen do jakości usług, Polska jest bardzo często wybieraną destynacją „podróży za pięknem”. Jeżeli świat z pełnym zadowoleniem korzysta z usług naszych chirurgów plastycznych, dlaczego nie mielibyśmy robić tego i my. Jak wybrać dobrego lekarza, aby być w pełni zadowolonym? Oto kilka porad:

1. Zacznij od „wywiadu” wśród znajomych – na pewno znajdzie się wśród nich ktoś, kto operację plastyczną ma już za sobą.

2. Jeżeli nie, możesz skorzystać z usług konsultanta medycznego, który znajdzie dla Ciebie najlepszego lekarza, ale pamiętaj, by żądać oświadczenia na piśmie, iż nie przyjmuje on opłat, odszkodowań, ani żadnych innych korzyści od lekarzy, których rekomenduje.
3. Poznaj medyczny żargon i dowiedz się, jakiego specjalisty potrzebujesz – węższa specjalizacja gwarantuje lepszy efekt końcowy.
4. Omijaj reklamujących się lekarzy i gabinety. Tak jak w każdej branży, dobry specjalista nie potrzebuje reklamy!
5. Nie decyduj się na pierwszego lekarza – odwiedź kilku, porównaj ich opinie i podejście do pacjenta.
6. Unikaj ocen na podstawie opinii z forów internetowych – wiele z nich to czysty marketing lub wojny z konkurencją.
7. Nie oceniaj umiejętności chirurga wyłącznie na podstawie zdjęć – wielu z nich chętnie korzysta z dobrodziejstw programów do obróbki grafiki.
8. Dowiedz się o okres rekonwalescencji i możliwość spędzenia go w klinice. Po większości zabiegów niemal następnego dnia można wrócić do pracy, więc lekarze po wykonanej pracy jak najszybciej „pozbywają” się pacjentów, ale fachowa opieka po zabiegu ma ogromny wpływ na efekt końcowy i dobre samopoczucie.
9. Uważaj na swoją wagę – otyli ludzie gorzej znoszą operacje i nie wszyscy lekarze podejmują się poprawiania ich urody, twierdząc nierzadko, że bez zrzucenia kilku kilogramów efekt końcowy i tak będzie niewiele lepszy niż obecny.
10. Umów się na spotkanie i porozmawiaj. Dziś chirurgów plastycznych jest więcej, nie każdy ma ręce pełne roboty, ale większość chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.
http://www.ptchprie.pl/

AG

 • Wt., 24-07-2012 ameriga
  scm polanica zdrój. polecam na 100%
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Kuba
  Co to jest w języku polskim "destynacja". Tekst pisał chyba jakiś licencjat po studiach zaocznych, który chciał sobie dodać powagi takim językowym nowotworem, będącym kalką z angielskiego. Żenada.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  Destynacja? Puknij się w dekiel.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  Destynacja dzisiaj normalnie funkcjonuje w jezyku, to Wy jesteście nieuki
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Chirurg
  Tylko kliniaka Sankowskiego. Po tym, jak Szczyt zepsuł mi nosa udałam się do nich. Jestem całkowicie zadowolona z zabiegu. Pełen profesjonalizm!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  Chirurg (Wt., 24-07-2012) napisał:

  Tylko kliniaka Sankowskiego. Po tym, jak Szczyt zepsuł mi nosa udałam się do nich. Jestem całkowicie zadowolona z zabiegu. Pełen profesjonalizm!

  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 anka
  sami skorzystajcie, a ludziom zaproponujcie coś normalnego....ale normalność dzisiaj jest w najwyższej cenie, prawda?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  ale rady, no wszystkie problemy mi rozwiązaliście! możecie sobie je wsadzić gdzieś, tyle to każdy głupi wie- objawienie normalnie, buuuuuuuuuuuu!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Pokrzywdzona
  LINEA CORPORIS całkowicie odradzam
  Odpowiedz Zgłoś