H&M obiecuje nie wyrzucać ubrań

9 Komentarzy
1 Zdjęcie
Sobota, 23-01-2010

H&M obiecuje nie wyrzucać ubrań

Marka H&M obiecała, że przestanie niszczyć niesprzedane ubrania. Deklaracja została złożona przez rzecznika H&M po tym, jak studentka nowojorskiego uniwersytetu znalazła kilkadziesiąt wyrzuconych na tyłach sklepu worków z celowo poniszczonymi, nowymi ubraniami.

Pisma z prośbą o wyjaśnienie sytuacji wysłane do szwedzkiej siedziby firmy pozostały bez odpowiedzi. Z całej sprawy tłumaczył się nowojorski oddział H&M, a dziewczyna przedstawiła sprawę redakcji The New York Times. Firma obiecała, że ubrania będą trafiały na cele dobroczynne, a niszczenie i wyrzucanie więcej się nie powtórzy.

Bezmyślne marnotrawstwo razi o tyle bardziej, że na stronie internetowej H&M poświecono mnóstwo miejsca na opis działalności charytatywnej firmy. Współpraca z Unicef, Caritas, Czerwonym Krzyżem, UNHCR to tylko część zasług. W 2009 roku H&M podarowała ponad 500 000 ubrań potrzebującym na całym świecie. Społeczna odpowiedzialność biznesu inaczej jednak prezentuje się w sieci, inaczej w rzeczywistości i niemożliwe jest doliczyć się ile niechodzonych ubrań potraktowano nożyczkami i wrzucono do worków na śmieci.

Źródło: The New York Times

AW

 • Sob., 23-01-2010 gość
  minus dla firmy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-01-2010 gość
  Pf. No mogliby je oddawać biednym ludziom których nie stać na ubrania a nie celowo niszczyć i wyrzucać. Mimo że oddali trochę to i tak niszczyli. To WSZYSTKO powinno do nich trafiać. MARNOTRAWSTWO!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-01-2010 necrohronos
  @gość (1:22) Oczywiście. To że jedni muszą płacić za nowe ubrania, a inni za to samo nie, jest jak najbardziej sprawiedliwe.
  @Gość (1:05) minus dla firmy to to by był jakby strzelali do południowo amerykańskich indian w celu pozyskania ziemi pod uprawy bawełny. Ich towar to mogą z nim robić co chcą.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-01-2010 gość
  Badz czlowiekiem dla czlowieka, to zawsze sie oplaci, nawet gdy wyjdziesz na minus!
  Jestem wdzieczna dziewczynie ktora naglosnila swoje znalezisko w NY.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-01-2010 gość
  przeciez takl robia wszystkie firmy.na pewno tez vero moda. hm to robil od dawna,kolezanka jest tam dosc wysoko i mowila mi to ladnych pare lat temu.dziwie sie,ze to wyszlo doppiero teraz.oni w ten sposob oczyczszaja bardzo drogie powierzchnie magazynowe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-01-2010 gość
  wiele sklepów tak robi, np. Zara
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-01-2010 Pracownik H&M
  Ubrania jeszcze pare lat temu były wydawane do domów dziecka ale niestety gardzili tymi ubraniami mówiąc że oni wolą nowe a nie używane lub lekko podniszczone ( np bez guzika ) wiec od tej pory jak to sie stało firma niszczy ubrania ale tylko takie z reklamacji.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 25-01-2010 gość
  przeciez tak wszystkie sieci robia,
  zreszta pamietacie jak w Polsce afera byla, ze piekarz rozdawal niesprzedane pieczywo biednym i nie zaplacil podatku od tego???i chyba splajtowal jak sie nie myle
  masakra,takie sa przepisy ze powinien zniszczyc:(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 25-01-2010 gość
  z tym cięciem ubrań to nie jest nic niezwykłego, robi tak wiele sieciówek, np. megapopularny na Wyspach Primark. Wiem, o w nim pracowałam.
  Odpowiedz Zgłoś