Ekscentryczne inwestycje miliarderów cz.2

3 Komentarze
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 12-11-2012

Pieniądze dają podobno wolność i pomagają realizować marzenia. Do fortuny dochodzi się ciężką pracą, przypadkiem dzięki różnym szczęśliwym zbiegom okoliczności albo dziedziczy się rodzinny majątek. Mając jednak na koncie grube miliony czy miliardy, działa się trochę łatwiej.

Oto najciekawsze inwestycje bogaczy.

The New Republic

Chris Hughes, 28-letni milioner i współzałożyciel Facebooka, postawił tym razem na gazetę w wersji papierowej. Kupił większościowy pakiet udziałów w lewicowym tytule The New Republic.    Hughes twierdzi, że gazeta wypełnia swoją misję od początku jej powstania (niemal 100 lat temu) i będzie to robić nadal. Tak oto przeszedł z nowych mediów, do starych.

Rekordy Guinnessa

83-letni kanadyjski przedsiębiorca Jim Pattison wykupił w 2008 roku prawa do nadawania tytułów Rekordu Guinnessa, co daje mu ostateczny głos w podejmowaniu decyzji.

Rancza z bydłem

Biznesmena Frank Stronach wykupuje ziemię na Florydzie. Chce tam założyć ogromne ranczo, gdzie będzie hodował bydło nie karmione hormonami wzrostu, chowane na wolnej przestrzeni i swobodnie wypasające się na zielonej trawie. Amerykanin ma zamiar prowadzić hodowlę na skalę przemysłową.

Jaja Fabergé

56-letni rosyjski oligarcha Wiktor Vekselberg kupił w 2004 roku dziewięć cesarskich pisanek i 180 innych przedmiotów Faberge. Wszystko za 100 mln dolarów.

EM

  • Pn., 12-11-2012 Byku
    Mało zyciowe te decyzje. no jedynie ten farmer ma plany biznesowe., a reszta to kaprysy.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Wt., 13-11-2012 Gość
    Byku (Pn., 12-11-2012) napisał:

    Mało zyciowe te decyzje. no jedynie ten farmer ma plany biznesowe., a reszta to kaprysy.    oni jz sa bigaci i juz maja swoje biznesy, wiec moga sobie inwestwac swoje 'drobne' na rzeczy bardziej fajne niz sensowne :)
    Odpowiedz Zgłoś
  • Wt., 13-11-2012 acidburn
    no kaprysy, gdybym miał tyle kasy to tez bym miał takie zachcianki
    Odpowiedz Zgłoś