Dron na ceremonii ślubnej. Tak czy nie?

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 03-09-2013

Pilotowane zdalnie drony powstały oczywiście na użytek wojska. W ostatnich dwóch latach ich obsługi uczą się także cywile. Nie brakuje wśród nich fotografów, zarówno tych uwieczniających wydarzenia medialne, jak i ślubnych, traktujących drony jako sposób na rozszerzenie swojej oferty.

Nie wszyscy są przekonani co do słuszności komercyjnego wykorzystania dronów. Kiedy jedni zarzucają, że służy ono naruszaniu prywatności, inni widzą w technologii szansę na atrakcyjne ujęcia z lotu ptaka. Te przypadły do gustu m.in. właśnie fotografom, którzy coraz częściej eksperymentują z oktokopterami.

Dron na ceremonii ślubnej to przede wszystkim możliwość sfotografowania czy sfilmowania pary młodej oraz gości weselnych z lotu ptaka. Sprawdza się ona szczególnie w przypadku ślubów w plenerze. Choć zawsze istnieje ryzyko, że nieumiejętnie sterowane urządzenie wplącze się komuś we włosy, jest ono najtańszym sposobem na zapewnienie do materiału obrazów z lotu ptaka.

Drugą stroną medalu jest możliwość szpiegowania pary młodej przez nieproszonych gości. Wystarczy, że ci zaopatrzą się w pilotowany za pomocą iPhone'a dron, który nabyć można za jedyne 300 dolarów. Taka sytuacja zdarzyła się zresztą na ślubie Tiny Turner. Dron miał posłużyć jednemu z paparazzich, ale w porę zareagowała policja i skonfiskowała kartę pamięci.

Zdjęcia z oktokoptera pojawiają się w ofercie prasowych agencji fotograficznych, więc dlaczego nie miałby proponować ich fotograf ślubny? Jeśli ten przygotuje się do sterowania urządzeniem, faktycznie nic nie stoi na przeszkodzie. Na uwadze powinien mieć jednak fakt, że ubezpieczenie sprzętu fotograficznego nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku używania drona.

MM

Dron na ceremonii ślubnej. Tak czy nie?

Oktokoptery przypadły do gustu fotografom ślubnym

  • Dron na ceremonii ślubnej. Tak czy nie?
  • Dron na ceremonii ślubnej. Tak czy nie?
  • Dron na ceremonii ślubnej. Tak czy nie?
  • Dron na ceremonii ślubnej. Tak czy nie?