Ciekawe miejsca: lustrzany hotel w Lublanie

0 Komentarzy
12 Zdjęć
Czwartek, 06-12-2012

Otwarte przestrzenie i udane połączenie historycznej architektury z nowoczesnym designem to nie mrzonki, a zadanie, jak najbardziej realne do wykonania. Udało się go dokonać twórcom hotelu butikowego w stolicy Słowenii. W Lublanie od niedawna działa Hotel Vander Urbani Resort, który jako pierwszy trafił do Design Hotels w Słowenii. Czym wyróżnia się obiekt w Lublanie?

Hotel Vander Urbani Resort znajduje się na brzegu Lublanicy i łączy dawne cztery średniowieczne budynki. Z zewnątrz gości wita historyczna fasada, jednak wnętrze zostało zupełnie unowocześnione. Zastosowano ogromne lustra, w pokojach są tapicerowane meble i pikowane ściany. Miękkie, pluszowe elementy wprowadzają poczucie przytulności, a lustra i trójwymiarowe wzory – otwartej przestrzeni.

Słoweński hotel nie należy do największych. Tworzy go 16 pokoi rozmieszczonych na trzech piętrach. W piwnicy stworzono winiarnię i kuchnię, na parterze – bar, restaurację oraz recepcję. Do dyspozycji gości jest również taras z odkrytym basenem oraz przeszklone studio jogi z widokiem na miasto. W sąsiedztwie czekają na nich średniowieczne uliczki, romantyczne mosty i park.

Hotel dostosowany jest zarówno do biznesowych spotkań, jak i romantycznych wypadów. Jest najlepszym przykładem na to, że w „domach z betonu nie ma wolnej miłości”, a przepisem na udany design i uznanie gości są lustra, przeszklenia i otwarte przestrzenie.

Nocleg w Hotelu Vander Urbani Resort  kosztuje od 125 euro.

MM